Öncü yaklaşımlar, yenilikli çözümler 0850 888 6297 uludagbilisim@uludagbilisim.com

Kullanıcı Güvenliği

Size her zaman güvenli bir alışveriş deneyimi sunmak için güvenlik sertifikalarımızı SSL standartlarına göre düzenli olarak güncelliyoruz.

Uludagbilisim.com alışverişlerinize keyifle devam etmek için internet tarayıcınızın ve telefonunuzun işletim sisteminin güncel olduğuna emin olun.

Tarayıcınızın güncel versiyonlarını aşağıdaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz. 

Güncel Tarayıcı Versiyonları

Tarayıcı Adı

Güncel Versiyon

Güncelleme Yapabileceğiniz Adres

Google Chrome

v48 ve üzeri

google.com/intl/tr/chrome/

Internet Explorer*

v11 ve üzeri

microsoft.com/tr-tr/help/17621/internet-explorer-downloads

Mozilla Firefox

v44 ve üzeri

mozilla.org/tr/

Maxthon

v5.02 ve üzeri

maxthon.com/mx5/

Safari

v5.02 ve üzeri

apple.com/tr/

Opera

v35 ve üzeri

opera.com/tr/download

Yandex

v16.3 ve üzeri

yandex.com.tr

 

* Internet Explorer versiyonu 11 ve üzeri olduğu halde sorun yaşıyorsanız, Ayarlar >Uyumluluk Görünümü Ayarları menüsünde “Intranet Sitelerini Uyumluluk Görünümünde Göster” seçeneğinin işaretli olmadığına emin olun.

Not: Google Chrome v29 ve altı, Firefox v29 ve altı, Internet Explorer v10 ve altı, Opera v16 ve altı, Safari v6 ve altı, Yandex v16.2 ve altı, Maxthon v5.01 ve altı versiyonları kullanıyorsanız, 12 Şubat 2019 itibarıyla n11 alışverişlerinize devam edemeyeceğinizi hatırlatmak isteriz.

İşletim Sistemlerinin güncel sürümlerini aşağıda görebilirsiniz.

Güncel İşletim Sistemleri

İşletim Sistemi

Güncel Sürüm

Android OS

v5.1.1 ve üzeri

IOS

v9.2 ve üzeri

 

İnternetten güvenli alışveriş için;

Bunları Yapın

Güvenilirliğine inandığınız e-ticaret sitelerinden alışveriş yapın.

Alışverişinizin kaydını tutun, e-postaları saklayın.

Alışverişten önce teslimat ve iptal/iade/değişim koşullarını okuyun.

Sorularınız için telefon numaralarını veya e-posta adreslerini kaydedin.

Cihazlarınızda mutlaka güncel bir virüs programı kullanın.

Harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirleyin. Şifrenizi belirli sürelerde yenileyin.

Bankanızın kartınız ile alakalı acil durumlarda size ulaşabilmesi adına sistemlerinde kayıtlı olan cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin her zaman güncel olmasına dikkat edin.

Bunları Yapmayın

Tanımadığınız kişilerden gelen e-postaları veya Facebook hesabınıza gelen mesajları açmayın.

Bilmediğiniz USB ve benzeri cihazları bilgisayarınızda kullanmayın.

Şifre bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın, bir yere kaydetmeyin.

Kart bilgilerinizi, telefonunuza gelen SMS kodları, sitelere ait bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Kredi kartınızı birine teslim etmeyin.

Kişisel/kart bilgilerinizi girmeniz için herhangi bir siteye yönlendiren e-posta ya da SMS ’ler alıyorsanız, kesinlikle itibar etmeyin.

Herkese açık kablosuz ağlardan veya ortak bilgisayarların bulunduğu ortamlarda alışveriş yapmayın.

Bunlara Dikkat Edin

Alışveriş yaptığınızı sitenin ödeme aşamasında link kısmının http’den https ’ye dönüştüğüne dikkat edin.

Kullandığınız teknolojik cihazlara uygulama indirmeden önce mutlaka bilgi alın.

Çeşitli bahanelerle kredi kartı bilgisi veya kişisel bilgilerinizi almaya çalışan sahte çağrı merkezi aramalarına karşı dikkatli olun.

Bankaların kurumsal numaralarına benzetilerek sizi arayıp kendilerini avukat, polis, savcı, bankacı, sigortacı gibi tanıtan kişilere karşı dikkatli olun.

Cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indirin. Resmi olmayan alanlardan indirilen programlar telefonunuza virüs bulaştırabilir ve telefon rehberiniz, size gelen SMS'ler ve bankacılık bilgileriniz ele geçirilebilir.

Uludagbilisim.com güvenli alışveriş için nasıl önlemler alıyor?

Kredi Kartı ve Ödeme

Kredi kartı bilgilerinizden sadece adınız ve soyadınız saklanıyor. Başka hiçbir bilgi Uludagbilisim.com bünyesinde saklanmıyor.

Ödeme ekranları ile bankalar arasındaki kredi kartı bilgisinin de dâhil olduğu veri alışverişi, tamamen şifrelenmiş bir trafik ile iletiliyor.

Kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada, güvenliğiniz için son teknolojiler kullanılıyor. Her tarayıcının altında bulunan anahtar, buna işarettir.

Kullanıcılara kredi kartı, bankamatik ve sanal kartlarla birlikte BKM Express, GarantiPay, Iyzico ve MasterPass uygulamaları ile hızlı ve güvenli ödeme yapmaları sağlanıyor.

Kullanıcılar, bankaların güvenli ödeme altyapısı “3D Secure Sistemi”’ni kullanabiliyor.

Uludagbilisim.com, kullanıcılarından e-posta yoluyla kredi kartı ve şifre bilgilerini kesinlikle talep etmez.

Sahtecilik

Uludagbilisim.com, kullandığı yazılımlar ve bir çok fraud (sahtecilik) kontrol filtresi ile en yüksek seviyede güvenliği garanti ediyor. Bu filtreler ile, alışverişlerde oluşabilecek sahteciliğe karşı hem kullanıcılarını hem de kendisini koruma altına alıyor.

Kullanılan fraud (sahtecilik) filtreleri ile birlikte sitenin bünyesinde barındırdığı “Fraud Birimi”sayesinde yapılan ödemeler güvenlik kontrollerinden geçiriliyor. Gerek görülürse kullanıcılar aranarak güvenlik kontrolünden geçiriliyor. Bu sayede sahtecilik minimum seviyeye indiriliyor ve mağduriyetler gideriliyor.

Destek

Uludagbilisim.com ’un, kullanıcılarına daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek için kurduğu bir Çağrı Merkezi bulunuyor. Kullanıcılar haftanın yedi günü kesintisiz olarak telefonla kolay ve hızlı bir şekilde istedikleri konu hakkında bu merkezden destek alabiliyor.

Uludagbilisim.com ’a yeni üye olacak kullanıcılara, şifre güvenliği için kolay tahmin edilebilen veya kırılabilen şifreleri seçmemeleri için gerekli sistem ayarları ve uyarıları yapılıyor.

%99,9 Koruma

Uludagbilisim.com, SSL bağlantısını TLS V1.2 ile kuruyor. Bankanın ve uludagbilisim.com ’un kullandığı sertifika ise RSA kriptolama ile SHA256’dır ve anahtar boyutu 2048k’dır. Bu, şu anda mümkün olan en iyi şifrelemedir ve tavsiye edilen alt değerlerin üzerindedir.

Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI DSS), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır. Bu kurallar PCI (Payment Card Industry) adı verilen ve aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilmekte ve yayımlanmaktadır.

Uludagbilisim.com olarak kredi kartı bilgilerinizi sistemlerimizde tutmamamıza ve zorunlu olmamasına rağmen hassas kredi kartı bilgilerini işleyen, ileten ve saklayan sistemlerimizin güvenli olduğu ve kredi kartı süreçlerinde müşterilerimize verdiğimiz önem, her türlü bilginizin güvenliği ve şirketimizin kart üreticileri arasındaki imajı doğrultusunda, yatırımlarını ve yerinde denetim süreçlerini tamamlamış, ve tüm çalışanlarını da eğitimlere dahil ederek ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikasını almıştır.